Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


Palubky, podlahovky » Obkladové
Palubky obkladové

 

 

 

Použití: vnitřní, venkovní - zde je důležitá síla a rozměr palubek

  

Do interiéru volíme palubky o rozměru 12/96 mm převážně na obklady stěn a podhledy stropů menších ploch. Pokud obkládáme větší plochy je vhodnější volit silnější a zároveň širší palubku 15/121. Z estetického hlediska vypadají širší palubky na větší ploše lépe, zároveň jde práce „rychleji od ruky“

Na venkovní použití volíme palubky o rozměru minimálně 15/121 mm převážně na podhledy střech. Na obklady fasád používáme minimálně sílu 19 mm. Nebo přímo fasádní profily

 

 

Vzhled: vzhled palubek určuje především materiál a profil palubky

 

Výběr dřeviny v zásadě ovlivňuje životnost obkladu výběr profilu pak celkový vzhled. Na výběr máme dřeviny smrk, borovice, severský smrk, sibiřský modřín nebo tepelně upravenou finskou borovici. Profily palubek pak klasik se standardním perem, softline s prodlouženým perem a různé šířky palubek.

 

soft profil s prodlouženým perem      klasik profil, krátké pero
palubka soft palubka klasik

                      

 

Kvalita: na výběr jsou dvě jakosti

 

Palubky se obecně rozdělují do dvou jakostí, které mají vliv na vzhled a cenu. Jedná se o třídu I a třídu II.

 

Třída I (AB)  palubky mají pěkný vzhled s minimem prasklin, s minimem vypadlých suků, bez větších smolných ploch. Přesné parametry určuje česká norma.

 

 

Třída II (BC, C)  kvalita dřeva je stejná, mění se však pohledová stránka palubek. Některé suky zde mohou být vypadané, palubky mají větší plochy prasklin a více smolníků.

 

 

Hoblování a vysušení obou tříd je stejné. Palubky třídy I se používají především na pohledová místa a palubky třídy II na místa méně pohledová, nebo na výrobky, kde neoceníte tak dokonalý vzhled.

Rozdělení třídy kvality se řídí příslušnou ČSN normou.

 

POZOR ! na trhu se objevují palubky, které jsou špatně vysušené a mají vysokou vlhkost. Taková palubka má za následek tvarovou nestálost. Špatně vysušenou palubku na první pohled nepoznáte, varováním může být nízká cena.

V naší prodejně každou dodávku palubek měříme pomocí hrotového vlhkoměru na dřevo, stejné měření Vám provedeme na vyžádání. Správná vlhkost palubek je 12% +- 2%

 

 

Poptávka palubky
Jméno: *
E-mail: *
Telefon: *
Text dotazu: *