Palubky, podlahovky

Obkladové palubky

Do interiéru volíme palubky o rozměru 12/96 mm převážně na obklady stěn a podhledy stropů menších ploch. Pokud obkládáme větší plochy je vhodnější volit silnější a zároveň širší palubku 15/121. Z estetického hlediska vypadají širší palubky na větší ploše lépe, zároveň jde práce "rychleji od ruky"

Na venkovní použití volíme palubky o rozměru minimálně 15/121 mm převážně na podhledy střech. Na obklady fasád používáme minimálně sílu 19 mm. Nebo přímo fasádní profily.

CENÍK PALUBEK ke stažení


Podlahové palubky

Podlahovky nabízíme v několika tloušťkách 19, 24, 28 a 40 mm. Materiál je pak možné volit smrk, severský smrk, borovici, modřín, dub.

Jakou sílu volit?

Nejběžněji se používají podlahové palubky síla 28 mm k položení na rošt. Přilepením k podlaze se naopak používá podlaha o síle 19 mm.

Zajímavostí jsou podlahy 40 mm, které slouží jako podlaha a palubka zároveň.


Nově v nabídce extra široká prkna sev. smrk 40x245 mm

CENÍK PODLAH ke staženíKvalita: na výběr jsou dvě jakosti

Palubky a podlahovky se obecně rozdělují do dvou jakostí, které mají vliv na vzhled a cenu. Jedná se o třídu I a třídu II.

Třída I (AB) palubky mají pěkný vzhled s minimem prasklin, s minimem vypadlých suků, bez větších smolných ploch. Přesné parametry určuje česká norma. Třída II(BC, C) kvalita dřeva je stejná, mění se však pohledová stránka palubek. Některé suky zde mohou být vypadané, palubky mají větší plochy prasklin a více smolníků.

Hoblování a vysušení obou tříd je stejné. Palubky třídy I se používají především na pohledová místa a palubky třídy II na místa méně pohledová, nebo na výrobky, kde neoceníte tak dokonalý vzhled.

Rozdělení třídy kvality se řídí příslušnou ČSN normou.

POZOR ! na trhu se objevují palubky, které jsou špatně vysušené a mají vysokou vlhkost. Taková palubka má za následek tvarovou nestálost. Špatně vysušenou palubku na první pohled nepoznáte, varováním může být nízká cena.

V naší prodejně každou dodávku palubek měříme pomocí hrotového vlhkoměru na dřevo, stejné měření Vám provedeme na vyžádání. Správná vlhkost palubek je 12% +- 2%


Poptávka

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.